#PostSharp

PostSharp
2020
Věř svému kódu a chraň jeho čistotu!

#PostSharp bojuje za čistý kód. Tento původně pražský startup dávno přerostl hranice České republiky a dnes je vysoce hodnoceným nástrojem, který používají .NET vývojáři na celém světě. Aplikaci, která redukuje repetitivní činnosti při programování používají mezi jinými vývojové týmy Microsoftu, Oracle, Intelu či Amazonu.

Úkolem týmu graphite.studio bylo změnit vnímání #PostSharp mezi vývojářskou komunitou. Oceňovaný, užitečný nástroj pomoci transformovat v něco většího, v aplikaci, která je skutečně nezbytná pro každého z milionů vývojářů v prostředí .NET. To vyžadovalo zásadní změnu vizuální identity a stylu komunikace. Nový #PostSharp je přitažlivý, barevný, přátelský a hlavně na první pohled zcela jiný.

 
  • koncept
  • logo
  • grafický design
  • webdesign
  • UI/UX
Controls_UI
01

Značka

Bojovat na správné straně síly

Práce programátora má vždy dvě fáze - psaní kódu a jeho ladění - testování, přepisování a opravy. Tedy fázi tvorby a fázi ničení, která je opět nahrazena tvorbou kódu. Dobrý “dry” kód vzniká, špatný “vet” kód mizí. Tento duální princip je podstatou návrhu loga a vizuální identity #PostSharp. Symbolem kódu je znak "#", jeho protipólem je symbol mazání "x" (klávesa delete). Dobrý programátor, stejně jako rytíř Jedi, stojí vždy na správné straně kódu.

 

02

Barevný patern

Patern z barevných pruhů je symbolem kódu

Počítačový kód je (zpravidla, tedy skoro vždycky) barevný. Barvy jsou užívány pro odlišení různých částí kódu, barevné odlišení syntaxe pomáhá vyznat se v textu. Proto je kód v identitě #PostSharp vizualizován barevnými pruhy. Programátor si za nimi představí proměnné, datové typy, funkce či komentáře. Kód sám o sobě.

03

Webdesign

Vytvořili jsme nový, barevný, poutavý on-line svět. Atraktivní a zábavný web pro technický software. Design zaměřený na nejmladší část vývojářské komunity.

Jednotlivé benefity #PostSharp jsme vizualizovali prostřednictvím jednoduchých animací. Vytvořili jsme barevné, výrazné ikony, navrhli virtuální produktová balení.