Ahoj!

/

gasnet

proměna národního distributora

#logo

#vizuální identita

#webdesign

#branding

Nová identita pro společnost GasNet redefinuje vizuální styl energetické firmy pro 21. století. Největší distributor plynu v České republice vznikl vyčleněním distribuční sítě ze společnosti innogy.
gasnet worker on meadow
gasnet worker pictogram

lidé propojení energií

GasNet v tendru požadoval moderní, veskrze současné logo s enviromentálním akcentem, které se obejde bez obvyklých klišé typických pro loga plynárenských společností. Naším cílem tedy bylo najít vizuální zkratku, která jednak vystihne podstatu businessu společnosti GasNet, a jednak ji zasadí do širšího kontextu. Najít, resp. vytvořit příběh pro novou značku, která se teprve etabluje na trhu.

GasNet spravuje tisíce kilometrů potrubí. Největší distribuční síť, která rozvádí plyn do domácností, firem a obcí na většině území České republiky. Podstatou společnosti GasNet je propojení. To je příběh, který chce náš návrh značky vyprávět, příběh o propojení lidí se zemí, ze které je palivo čerpáno, příběh o propojení lidí navzájem, příběh dispečerů, techniků, záchranářů a statisíců lidí, kteří na ně každý den spoléhají.

tvar značky

Přísně geometrické logo, které propojuje litery g a n v jediném tahu, je asociací základního prvku plynárenské infrastruktury - plynovodu. Křížení pomyslného potrubí je zvýrazněno gradientem - tento prvek přidává prostorovou hloubku a je znakem, který propojuje celou vizuální identitu. Výrazná zelená barva dodává enviromentální akcent a činí značku výjimečnou v rámci odvětví.

gasnet notebook in gift box
gasnet entrance badge
green gasnet pens
caps with gasnet branding
gasnet clothes branding
gasnet logo

značka pro přímočarou aplikaci

Výrazná barevná plocha je rámcem pro aplikaci značky. Jasný odstín zelené barvy tvoří základ pro výrazný brand a pozitivní vizuální komunikaci. V tomto výrazném barevném prostoru lze samotné logo aplikovat v menších velikostech, a současně udržet značku snadno identifikovatelnou. Užití na pracovních oděvech je ukázkou aplikačních možností značky. Cílem grafického studia bylo vytvořit kolekci oděvů jasně odlišných od klasických "montérek", které lidem uvnitř i vně společnosti GasNet usnadní identifikaci se značkou.

manuál vizuální identity GasNet
GasNet illustrated gas worker
GasNet illustrated woman with hat
Gasnet illustrated woman
gasnet heads pictograms
gasnet pictograms
gasnet text
gasnet office design

design interiéru

Kanceláře společnosti GasNet jsou v podstatě utilitární prostory s dominující šedou barvou. Výrazný branding, který jsme pro toto místo navrhli, využívá velkých formátů skleněných ploch pro záměrně naddimenzované značení. Velké číslice, loga a další grafika přinášejí potřebnou barevnost a brand je díky nim v celém prostoru nepřehlédnutelný.

gasnet interior office branding
work life in gasnet office
gasnet office exterior
gasnet exterior logo
gasnet brno offices interior
gasnet office toilet design
gasnet brno office reception
gasnet brno office interior design
gasnet brno office reception
Design GasNet je zásadně odlišný. V konzervativním odvětví, jakým je plynárenství, působí tento brand opravdu výjimečně, nově. Protože budoucnost bude nová. Je jen otázkou času, kdy GasNet bude místo zemního plynu přepravovat vodík. Značka GasNet je na to připravena.
gasnet van branding
detail of gasnet car branding
1239 branding on van
gasnet van branding

web
design

homepage of gas distributor webgasnet web information
gasnet web informationgasnet chartMobilní samoodečty appgasnet web informationgasnet web information
czech landscape
loading pictogrampresentation slidepresentation slide with chartweb screen with firemanwebsite informationwebsite with gas stoveweb information
gasnet websiteloading pictogram
photorobot web footer

design, který se povedl

Dobrý brand není jen vizuální reprezentací značky, je její neoddělitelnou součástí. Design loga a celý koncept vizuální identity od graphite.studio se stal součástí firemní kultury společnosti GasNet, součástí každodeního života lidí, kteří značku přijali za vlastní. Jejich ocenění si vážíme především.

manuál vizuální identity GasNet

názor klienta

Potřebujete nový, svěží a moderní brand? Hledáte opravdového partnera a ne jen „dodavatele"? Chcete pracovat s profesionály, kteří rozumí svému řemeslu a ještě to jsou fajn lidi? Jestli ano, pak chcete tým Graphite!

Aleš Gregorovič

Marketingový ředitel
Aleš Gregorovič Head of PR and Marketing

gasnet

Klient

GasNet

Sektor

Paliva

Práce

Vizuální identita

Art Director

Tomáš Buble

Designer

Klára Maršíčková

UI Design

Tomáš Buble

Motiondesign

Martina Podoláčková

Spolupráce

Mariia Reshetova, Erika Cardová, Mona Bublová, Františka Rychtaříková

sdílej

Uvažujete o nějakém projektu, kde bychom vám mohli být užiteční?
Děkujeme za vaši zprávu. Ozveme se!
Ale! Něco je špatně, formulář nelze odeslat.

/

prosperity

design pro prosperity

arrow pictogram
load next