Ahoj!

/

one1

červená čerpací stanice

#logo

#vizuální identita

#branding

#design

Rebrandning sítě čerpacích stanic byl jedním z nejnáročnějších projektů. Začínal návrhem názvu, řešením ochranné známky a právní analýzou a končil designem kompletního brandu, designem privátní značky pro restaurace a návrhem marketingové komunikace.
víc o one1...
one1 petrol station pictogram
one1 structure of logo
one1 logo stucture
one1

srozumitelné logo

Původní název sítě čerpacích stanic F1 (později Free1) měl být nahrazen nekolizním, právně nezávadným označením. Klient však trval na zachování určité kontunuity. Navrhli jsme název one1, přímočaré řešení, jehož design vychází ze silničního značení, z dělících čar a pruhů.

Tento brand chce být v první řadě srozumitelný. Chce, aby ho lidé měli rádi. Aby si oblíbili čerpací stanice one1.

one1 sign
one1 cistern branding
one1  marchandising t-shirts
one1 marchandising cap
one1 flags
one1 business cards
one1 jackets
one1 tanker
one1 electro car billboard
Cafe1 mobile app

červený marketing

One1 je vždycky první. První na vaší cestě..., První, na co myslíme... Marketingový koncept byl navržen s ohledem na aplikační jednoduchost a s cílem udržet konzistentní, jasnou komunikační linku po mnoho let. Díky tomu může marketing snadno reagovat na změny, kterými svět paliv poslední dobou prochází. Až budou všechny auta na elektřinu, one1 bude u toho.

První se měníme my...

one1 billboard designs one1 billboards with shiny red carone1 card biilboard

značení pro benzínku

Minimalistický brand one1 se snaží vybočit ze zavedených zvyklostí běžných pro značení čerpacích stanic. Proti komplikované barevnosti s gradienty a pruhy staví střízlivost a utilitární přístup. Jasná červená barva křičí dostatečně sama o sobě. Součástí designu bylo také řešení pro označení prémiových paliv, návrh motion designu pro displaye čerpacích stojanů a celkový branding prostoru čerpacích stanic.

one1 petrol station exterior in night
one1 petrol station exterior
petrol station one1
one1 petrol station exterior
one1 petrol station exterior in night

příjemná
restaurace

Café1 je brandem sítě restaurací na čerpacích stanicích značky one1. Design pro rychlé občertvení café1 je zaměřen na široké publikum, je pozitivní, srozumitelný a v dobrém smyslu slova nekomplikovaný. Do utilitárních prostor čerpací stanice přináší přírodní materiály, přehledný orientační systém a pozitivní energii.

sign cafe1
cafe1 interior

privátní značka pro one1

Geometrická typografie logotypu vychází z kruhu. Logo má také redukovanou podobu c1, která funguje jako symbol. Značka byla v grafickém studiu navržena zejména s ohledem na merchandising. Výrazný a aplikačně snadný branding oblečení a obalů je doménou tohoto řešení.

wood texture
cafe1 logo
c1 logo
cafe1 paper cup and sweet brandingbarista clothes cafe1 branding
Coffee mug with cafe1 branding

design a tečka

Aplikace brandu v interiéru restaurací se promítá jak do značení produktů, tak i do orientačního systému, nabídky jídel a brandingu oblečení personálu. V materiálovém provedení je důležitá textura přírodního dřeva, jak pro řešení nábytku, tak i pro branding.

Cafe1 interior design
White cafe1 bag
black paper bag and bottle of water cafe1
baguette packet cafe1
paper coffee togo cups with cafe1 branding

design s vizí

Design brandu je pro značku one1 zásadní při jejím zaměření na zákazníka. Při snaze poskytnout mu lepší služby, více občerstvení, lepší sortiment, levnější nákupy... Právě úrovní služeb konkuruje one1 nadnárodním řetězcům čerpacích stanic. Design od graphite.studio má svůj podíl na tom, že se to one1 daří.

názor klienta

Vynikající studio s individuálním přístupem a plným respektem k představám klienta. Graphitestudio dostalo z naší strany poptávku na velice komplikovaný a komplexní úkol. Jednalo se o rebranding celé naší sítě čerpacích stanic. Tohoto náročného projektu se ujmuli s plnou vášní a nasazením. Na konci byl jejich výstup přesně takový, jaký jsme pro naši firmu hledali. Jsme přesvědčeni o tom, že nové logo/název a kompletní design brandu posune naši společnost zase o krok dál. Vřele všem doporučuji!

Daniel Hammer

Marketingový ředitel

one1

Klient

one1

Sektor

Paliva

Práce

Vizuální identita

Art Director

Tomáš Buble

Designer

Tomáš Buble, Mariia Reshetova

Animace

Martina Podoláčková

Spolupráce

Mona Bublová

Architekt

SOA Architekti

sdílej

Uvažujete o nějakém projektu, kde bychom vám mohli být užiteční?
Děkujeme za vaši zprávu. Ozveme se!
Ale! Něco je špatně, formulář nelze odeslat.

/

unimax

vypilovaný design

arrow pictogram
load next