Ahoj!

/

salamba a jogi

osvobození hraček

#obalový design a konstrukce

Lali učí děti cvičit jógu. Lektorka jógy Hanka Luhanová zpracovala unikátní, ucelený a hravý metodický systém cvičení dětské jógy, díky kterému dokáží i malé děti zvládnout základní jógové ásany. A protože dítě se nejsnáze učí napodobováním, vytvořila Hanka krásné, polohovatelné hračky, psa Jogiho a kočku Salambu, které dětem jógové pozice předvedou. Úkolem Graphite studio bylo navrhnout pro Jogiho a Salambu originální obaly.
číst víc...
Salamba and yogi, cat and dog plush toys in paper land

osvobození hraček

Výrobce hračky standardně dodává zabalené v obdélníkových, kartonových krabicích. Krásné, dokonale ohebné hračky vypadají ve sterilním bílém boxu jako uvězněné. Bez pohybu.Bylo nám jasné, že musíme klienta přesvědčit, že obal pro jógovou hračku vyžaduje zcela jiný přístup. Že je nutné ukázat možnosti hračky, její dynamiku, její poslání. Začali jsme přemýšlet, jak prezenzovat hračku v pohybu - přesněji v ohybu :-)

Salamba and yogi, cat and dog plush toys

flexibilní
obal

Výsledný obal má podobu tvarového výseku z vlnité lepenky, do kterého hračka přesně zapadne a je fixována v předem určené pozici. Hračky jsou vyráběny ve dvou provedeních. Pro děti od 6 let s vnitřní drátěnou výztuhou a pro menší děti bez výztuhy. Tomu odpovídaly i návrhy obalů. Hračka s výztuhou je prodávána jako didaktická pomůcka na cvičení jógy a její obal má podobu krabice s vnějším rukávem z transparentního polypropylenu. Hračka pro menší děti je balena v otevřeném blistru s manžetou nesoucí jméno hračky.Ohebnost hračky jsme zdůraznili potiskem okolo. "Snadno se ohýbám", "Easy to bend" říká Jogi a Samaba. Chtěli jsme, aby děti i dospělí měli chuť vzít hračku do ruky - a hrát si!

Salamba and yogi, toys packaging
Salamba and yogi, cnc laser on plywood
Salamba and yogi, yogi toy packaging
Salamba and yogi, toy packaging
Salamba and yogi, toys packaging

balení výrobků

Balení výrobků do blistru s tvarovým výsekem je pochopitelně časově náročnější, než prosté položení hračky do krabice. I tak je složení blistru a fixace hračky otázkou několika málo vteřin. Obal z běžné lepenky s jednobarevným potiskem není nákladný a hračky v něm vypadají prostě skvěle.Pro Jogiho a Salambu jsme vytvořili také prodejní katalog, prodejní stojan, navrhli potisk triček a  dekorace do kanceláře.

Salamba and yogi, yogi toy packaging

Salamba a Jogi

Snad každé dítě touží čmárat po čerstvě vymalovaných stěnách. Přízemí vinohradského činžáku, ve kterém bydlí Salamba a Jogi, jsme pomalovali a doplnili dekoracemi vyřezanými z hnědé, skládačkové lepenky. Zábava pro velké děti z Graphite studio. Hračky dostaly vlastní domek na stromě a taky sluníčko, aby si mohly každé ráno zacvičit Pozdrav slunci.

Salamba and yogi, paper face

Salamba a Jogi

Klient

Lali jóga

Sektor

Služby

Práce

Obalový design

Designer

Tomáš Buble

sdílej

Uvažujete o nějakém projektu, kde bychom vám mohli být užiteční?
Děkujeme za vaši zprávu. Ozveme se!
Ale! Něco je špatně, formulář nelze odeslat.

/

cloudfield

webdesign v cloudu

arrow pictogram
load next